POSLUŠAJTE RAZGOVOR PILOTA I KONTROLE LETA Posada Croatia Airlinesa uspješno izvela prinudno slijetanje
Posada Croatia Airlinesa uspješno je izvela prinudno slijetanje.
Na zrakoplovu Dash 8-Q400 (registarskih oznaka 9A-CQC), s polaskom iz Zagreba u 17 sati i 45 minuta, došlo je do tehničkog problema s izvlačenjem prednjeg podvozja i zrakoplov je sletio bez prednjeg kotača. Nitko od 60 putnika i 4 člana posade nije ozlijeđen.
Snimka koja je danas objavljena na YouTubeu daje uvid u ono što se događalo uoči i nakon slijetanja.
Nitko od putnika i članova posade nije ozlijeđen, koju su kontrolori leta pohvalili riječima 'Excellent job, well done'.
Cijeli slučaj objavljen je na službenoj Facebook stranici CA, a prokomentirali su ga sami građani.
'Za Q400 je poznato kako su kupljeni zbog političkih, a ne tehničkih razloga, iako se za problem s kotačima znalo. Jasno je kako CA sada nije u stanju prodati ove skupo plaćene avione nekim drugim budalama, ali nažalost ovaj incident pokazao kako oni ne udovoljavaju sigurnosnim standardima CA,' napisao je jedan od njih te uputio molbu Zagrebu da što prije otvore oči kako bi navedeni problemi bili što prije riješeni.