Načelnik Općine Župa dubrovačka, Marko Miloslavić objavio je kako je kasno sinoć lokaliziran požar otvorenog prostora poviše Plata i zahvalio vatrogascima.
"Općina Župa dubrovačka obavještava javnost kako je sinoć u 21:35 sati zaprimljena dojava o požaru otvorenog prostora na području poviše Plata. Zahvaljujući brzoj i koordiniranoj intervenciji vatrogasnih snaga, požar je lokaliziran u 23:15 sati.
U intervenciji su sudjelovali DVD Župa dubrovačka s 30 vatrogasaca i 6 vozila, JVP Dubrovački vatrogasci sa 6 vatrogasaca i 2 vozila te IVP Dubrovnik s 11 vatrogasaca i 3 vozila.
Nakon lokalizacije požara, vatrogasci su tijekom cijele noći ostali dežurati na terenu i kontrolirati opožareno područje kako bi se spriječilo moguće ponovno aktiviranje vatre.
Općina Župa dubrovačka zahvaljuje svim vatrogascima na brzoj, profesionalnoj i uspješnoj intervenciji, kao i na njihovoj požrtvovnosti i odgovornosti u zaštiti ljudi, imovine i prostora.
Sigurnost naših mještana i zaštita prostora uvijek su na prvom mjestu", objavio je Marko Miloslavić.