U tijeku je potpisivanje peticije zbog velikog broja žena oboljelih od raka dojke na području Dubrovačko-neretvanske županije, a dosad je potpisalo preko 700 potpisnika.
Kako stoji u opisu, njome će se poduprijeti nužna ispitivanja na području Županije.
"Ova ispitivanja su dugotrajna i veoma skupa te treba imati izrađen vrlo detaljan plan. Ispitivanja vrše licencirani laboratoriji mjereći zrak, vodu, zemlju, kako u zimskom tako i ljetnom periodu. Jednako tako se uz pomoć meteorologa utvrđuje gdje treba postaviti mjerne postaje. Kancerogeni policiklički aromatski ugljikovodici, a neki su i topivi u vodi, dok kod teških metala treba napraviti popis po elementima, ali to ovisi o sastavu u gorivu…itd. To su neka od mogućih odgovora toksikologa na upite i sve veću zabrinutost po zdravlje ljudi, jer po nekim istraživanjima broj oboljelih je veći nego u cijeloj Hrvatskoj," stoji u opisu peticije koja se može potpisati OVDJE.