Andro Sukno je u Konavlima u ime roditelja vrtićke djece pokrenuo potpisivanje peticije za ukidanje nedavno izglasane općinske odluke o poskupljenju vrtića. Nakon prikupljenih potpisa uputio je priopćenje koje prenosimo u cijelosti.
"Općinsko vijeće Općine Konavle je dana 17. listopada 2021. godine na svojoj sjednici ponovnim glasanjem usvojilo odluku o korekciji (uvećanju) cijene vrtića, donesenu u rujnu ove godine, kojom se cijena vrtića povećava na 750 kuna.
Osim Općine, i mi roditelji pogođeni smo Covid krizom, a ovo povećanje još je jedan dodatni udarac na naš kućni budžet.
Raspisanom peticijom za ukidanje odluke općinskog vijeća o povećanju cijene vrtića te vraćanje iste na ponovno glasanje, prikupili smo više od tisuću potpisa naših sugrađana, koje očigledno općinskim vijećnicima ne znače apsolutno ništa, te su pokazali kakva se pronatalitetna i demografska politika u Konavlima vodi.
Napominjemo da na sastanku s načelnikom općine, predsjednikom općinskog vijeća, te ravnateljicom vrtića, nismo dobili nikakve jasne odgovore gdje odlazi višemilijunska novčana razlika između sredstava koje izdvaja općina za financiranje vrtića, te onog što uplate roditelji, te još jedanput zaključujemo da ovo uvećanje nema nikakvog ekonomskog smisla, osim da se pod izlikom epidemijske krize, demokratskom krađom uzima od roditelja za krpanje proračunskih rupa.
Za kraj želio bih se zahvaliti svim roditeljima koji su aktivno sudjelovali u pokušaju promjene ove sramotne odluke općinskog vijeća. Želim vam sretne i blagoslovljene blagdane", poručio je predstavnik roditelja Andro Sukno.