Županija

Preminula najstarija žena u županiji tete Paula Banac

dubrovackidnevnik.hr

24.08.2022.

07:55:50

foto: Goran Mratinović / DD

Službeno najstarija stanovnica Dubrovačko-neretvanske županije preminula je u Domu za starije osobe Dubrovnik.

U 105. godini, nakon brojnih nedaća koje je preživjela, tete Paula Banac spokojno je napustila ovaj svijet kao štićenica doma gdje je provela 17 godina. Inače rodom iz Kiseljaka, udala se 1944. godine u Konavle za supruga Luku iz Popovića. Pokopala je supruga i jedinog sina, prošla tri rata i neimaštinu, brojne bolesti, a do zadnjeg dana bila je vitalna.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest