Županija

NIJE DOBRO Najveći porast novozaraženih je u Dubrovačko-neretvanskoj županiji!

dubrovackidnevnik.hr

05.11.2021.

11:10:40

foto: DD

"Imali smo 6932 zaraženih u zadnja 24 sata, testirali smo 15079 osoba. Tjedan dana ranije imali smo 4392 zaraženih od 12.207 testiranih, a 22.listopada 3258 novih od 10.309 testiranih," brojke su koje je iznio Krunoslav Capak na početku današnje konferencije za medije i pri tom je kazao kako najveću incidenciju dakle porast novozaraženih bilježi Dubrovačko-neretvanska županija. 

"U zadnjih tjedan dana imali smo 19.726 novih slučajeva, a 17.157 je to bilo prošlog tjedna. Imamo 15 posto više novooobljelih.

1238.48 je prosječna incidencija. Preko 1500 imaju Zagreb, Dubrovačko-neretvanska, Primorska županija.

U usporedbi s EU, Hrvatska je na 23. mjestu od 27. Lošije od nas su Litva, Slovenija, Latvija i Estonija," kazao je Capak. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest