Županija

Najviša vojna škola u posjetu Dubrovačko-neretvanskoj županiji

dubrovackidnevnik.hr

15.05.2013.

09:55:27

Opis slike
Opis slike

Zamjenik župana Frano Skokandić primio je polaznike XV. naraštaja Ratne škole Oružanih snaga Republike Hrvatske „Ban Josip Jelačić“ koji u okviru Plana i programa školovanja provode Zapovjedno izviđanje „JUG“.

Zamjenik župana Frano Skokandić polaznicima je poželio dobrodošlicu, te ih ukratko upoznao sa aktualnim stanjem u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, gospodarskim prilikama kao i budućim investicijama.

Brigadir Antun Čičak predstavio je zamjeniku župana Skokandiću rad Ratne škole „Ban Josip Jelačić“ koja je najviša vojna škola u kojoj se školuju i osposobaljavaju visoki časnici i državni službenici iz Republike Hrvatske i inozemstva i to za sudjelovanje u procesu donošenja strategijskih odluka u području obrambenih i sigurnosnih poslova na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

 U ovom naraštaju polaznika Ratne škole, njih ukupno petnaest, pored časnika iz Ministarstva obrane Republike Hrvatske i Oružanih snaga Republike Hrvatske, sudjeluju i časnici iz Makedonije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, te jedan polaznik Ministarstva unutarnjih poslova RH.

Brigadir Čičak zahvalio je na prijemu, te je Županiji, u znak sjećanja, uručena Zahvalnica zapovjednika Ratne škole brigadnog generala dr.sc. Slavena Zdilara.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest