Od jučer je HGSS Stanica Orebić bogatija za još jedan K9 potražnj tim koji je uspješno položio licencu za traženje nestalih osoba.
"Ovaj uspjeh rezultat je velikog truda, brojnih sati rada i predanih treninga, zahtjevnih vježbi i kontinuiranog usavršavanja.
HGSS stanica Orebić sada ima ukupno tri licencirana potražna K9 tima, koja čine vodič i pas, što predstavlja značajno jačanje kapaciteta za potrage i spašavanje.
Potražni psi imaju iznimno važnu ulogu u akcijama spašavanja – njihova sposobnost pronalaska nestalih osoba u najzahtjevnijim uvjetima često je ključna za uspješan ishod potrage.
Bravo za Megy i Mislava", poručili su iz Stanice.