Velika hladnoća i snijeg koji su sredinom siječnja pogodili dubrovačko područje izazvala je materijalnu štetu na širom području županije.
Tako su pucale vodovodne cijevi i vodomjeri, oštećenja su zabilježena i na dalekovodima, a šteta je nastala i na uljari u Topolome. Kako je za Dubrovački dnevnik izjavio suvlasnik uljare i predstavnik Mjesne zajednice Topolo Ivica Konsuo, u uljari su popucale cijevi i ventili, a šteta iznosi nekoliko tisuća kuna.
Inače, temperature su se tih dana u Topolome spuštale i do minus 10 Celzijevih stupnjeva, pa nastala šteta i ne čudi. Ipak, uljaru su za preradu maslina koristile brojne primorske obitelji pa je ovo loša vijest za sve njih.