Županija

Župan Dobroslavić na 8. sastanku Vlade sa županima, predstavnicima Udruge gradova i Udruge općina u Gospiću

dubrovackidnevnik.hr

18.09.2020.

20:25:30

Opis slike
Opis slike
Opis slike

Župan Nikola Dobroslavić nazočio je u petak u Gospiću na 8. sastanku Vlade sa županima, predstavnicima Udruge gradova i Udruge općina u Gospiću.

Sastankom je predsjedao premijer Andrej Plenković, a teme su bile porezna reforma, reforma lokalne samouprave te korištenje europskih fondova i Plan gospodarskog oporavka. Podsjećamo da je prvi sastanak u tom formatu održan u Zagrebu, 19. prosinca 2016. godine, radi uspostave načela partnerstva u komunikaciji sa svim hrvatskim županijama, gradovima i općinama.

Tada je dogovorena praksa redovitog usklađivanja višerazinskog upravljanja Hrvatskom, radi njezinoga ravnomjernog regionalnog razvoja. Dosad su sastanci u tom formatu održani i u Požegi, Šibeniku, Varaždinu, Rijeci, Zadru i Koprivnici, stoji u priopćenju Županije. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest