Prve svijeće u Dubrovniku zapaljene su u znak počasti za poginule branitelje i civile u Vukovaru.
Kao znak odavanja počasti hrvatskim braniteljima i civilima koji su tijekom opsade poginuli u Vukovaru, u gradovima diljem Dubrovačko-neretvanske županije će se paljenjem svijeća od strane učenika osnovnih i srednjih škola odati počast žrtvi Vukovara.