PRVA ŽRTVA MEĐU ZDRAVSTVENIM DJELATNICIMA Zbog koronavirusa preminuo liječnik iz Mostara
Pedesetsedmogodišnji liječnik Doma zdravlja iz Mostara prva je žrtva koronavirusa među zdravstvenim radnicima u Hercegovini, dok zdravstvene vlasti epidemiološku situaciju u entitetu Federaciji BiH drže zadovoljavajućom zbog blagog porasta broja oboljelih.
Iz Doma zdravlja u Mostaru, gdje je radio, naveli su tek inicijale, a mediji navode kako se radi o stomatologu kojemu je koronavirus potvrđen 15. travnja. On je preminuo u subotu navečer kod kuće, a u Domu zdravlja nije bio od 18. ožujka, budući da je uprava te ustanove reorganizirala poslove zbog pandemije, piše portal Vijesti.hr RTL-a.
Područje Hercegovine je među najpogođenijima koronavirusom u BiH, a vlasti u Federaciji izrazile su u nedjelju zadovoljstvo zbog epidemiološke situacije za koju su rekli da je pod nadzorom, što je rezultat zajedničkih napora zdravstvenih radnika i stanovništva koje se pridržava mjera. Ukupno je u BiH do nedjelje bilo zaraženo 1257 osoba, a preminulo je 49.