Najmlađi Župljani stvarali prava mala umjetnička djela inspirirana kolarinom

Autor: dubrovackidnevnik.hr

Festival „Zavičajna baština u oku djeteta - tradicijski nakit“ počeo je na najbolji mogući način-likovnom radionicom s najmlađima.

Radionicu „Kolarin u kolažu“ vodile su odgojiteljice DV „Župa dubrovačka“ Marina Raguž, Dragana Miloslavić, Nada Erceg, Luciana Zafranović, Marina Klešković i Marija Miloslavić.

Odgojiteljice su djecu upoznale s kolarinom kroz brojne fotografije i njegov značaj, nekad i danas.

„Kolarin nosimo na sv. Vlaha!“, sa svima je podijelila djevojčica predškolskog uzrasta.

U poticajnom okruženju mnoštva različitih boja, tekstura, oblika i uzoraka, djeca su stvarala prava mala umjetnička djela prikazujući kolarin onako kako ga vide njihove male oči.

Kroz različitosti i ljepote koju su prenijeli na papir pokazali su da žele  i vole istraživati svoju kulturnu baštinu, te da ju itekako čuvaju učeći i pohranjujući nova znanja koja će prenositi dalje.

Radionica je obogaćena i našim tradicionalnim plesovima i  tratamentom.

„Na najmlađima ostaje ovaj naš svijet, naša kultura i tradicija, zato im prenesimo svu ljepotu i bogatstvo koje naša Župa čuva i dariva generacijama od davnina.“, poručili su organizatori.

Sljedeći događaj Festivala je 6. svibnja s početkom u 18 sati u Velikoj vijećnici Općine kada će se održati edukativna pričaonica „Tradicijski nakit naše Župe“, pod vodstvom povjesničara Nikše Grbića i kustosice Dubrovačkih Muzeja Barbare Margaretić.

Festival „Zavičajna baština u oku djeteta“ traje od 28. travnja do 15. lipnja, a pokrenut je s ciljem upoznavanja najmlađih s bogatom i prekrasnom tradicijom, te kulturnom baštinom Župe.

Festival je pokrenut u organizaciji DV „Župa dubrovačka“, uz potporu Općine „Župa dubrovačka“ i Turističke zajednice „Župa dubrovačka“.

Popularni Članci