Današnja vijest da je odbijena žalba Žarka Bonačića u slučaju Palmotićeve ne potvrđuje priču o političkom progonu, nego potvrđuje nešto drugo. Potvrđuje HDZ-ov model.“, upozorila je Knežević.
"Godinama se kuća u Palmotićevoj iznajmljivala nezakonito na temelju rješenja koja su izdavala tijela pod HDZ-ovom vlašću. Kada je priča postala neodrživa, isti sustav ta je rješenja počeo ukidati", rekla je gradska vijećnica stranke Centar Viktorija Knežević.
Drugim riječima: HDZ im je dao i HDZ im je uzeo, istaknula je.
Knežević je također dodala da je "posebno zanimljivo kada Anita Bonačić Obradović mene pokušava prikazati kao HDZ-ovu glasnogovornicu jer ovdje nije pitanje tko u Gradskom vijeću s kim razgovara, predlaže rješenja ili glasa za dobar prijedlog. To je posao politike."
"Pitanje je tko je od HDZ-ova sustava godinama dobivao ono što običan građanin teško može dobiti: rješenja, toleranciju i pristup javnom dobru kao da je privatno", poentirala je Knežević.
Podsjetila je da u slučaju Palmotićeve Anita Bonačić Obradović nije bila slučajna promatračica. Javnost je već vidjela da je bila opunomoćenica svojeg oca u postupcima vezanima uz iznajmljivanje i da je osobno potpisivala službenu dokumentaciju.
"Zato neka prestane javnosti prodavati priču o zakletoj neprijateljici HDZ-a jer ovo nije progon oporbene političarke, nego duga veza s HDZ-ovim modelom koja se pokvarila tek kada je HDZ odlučio uzeti ono što je prije dao", naglašava Knežević.
Građani HDZ-u najviše zamjeraju upravo taj model: da „naši“ mogu ono što drugi ne mogu, da se nekima otvaraju vrata koja su za obične ljude zaključana, i da se javno dobro tretira kao privatni resurs.
"Ako netko taj model koristi dok mu odgovara, a zatim viče da je žrtva kada se model okrene protiv njega, to nije alternativa HDZ-u. To je HDZ-ovski način ponašanja bez HDZ-ove iskaznice. HDZ dao, HDZ uzeo", navodi Knežević.
Knežević je zaključila da Palmotićeva nije priča o progonu nego je ogledni primjer modela kojeg je Dubrovniku dosta.