Politika

'Srđevci' otkrili zašto nisu podigli ruku za Kristića, njihovog nekadašnjeg gradonačelničkog kandidata

Ivona Butjer Mratinović

17.06.2021.

10:40:25

foto: Goran Mratinović/DD

Za prvog potpredsjednika Gradskog vijeća na konstituirajućoj sjednici održanoj u ponedjeljak izabran je Jasmin Deraković (DDS), a za drugog Maro Kristić (Most).

 'Srđevci' nisu digli svoje ruke za Potrebicu kao predsjednika Gradskog vijeća, a zanimljivo je kako nisu digli ruke ni za Kristića kao potpredsjednika, koji je u prethodnim izbornim ciklusima bio nositelj njihove liste i gradonačelnički kandidat. 

„Što se tiče kolege Potrebice i općenito HDZ-a, htjeli smo poslati poruku kako smo jedina ozbiljna oporbena politička grupacija u Vijeću. Što se tiče izbora potpredsjednika, smatramo kako bi bilo u redu da se nama predložilo to mjesto s obzirom na broj glasova na izborima, a da potom to mi prihvatimo ili odbijemo, i u tom slučaju da se onda predlaže dalje političkim opcijama koje su iza nas imale najveći broj glasova. Kako se to nije dogodilo nego se odmah dao prijedlog za DDS, a potom i za Kristića, smatrali smo kako to nije ispravno,“ izjavio je vijećnik KLGB 'Srđ je Grad' Nikša Selmani. Kako kaže, 'Srđevci' vjeruju kako su u osam godina u svom radu pokazali određeni kontinuitet politike, a u Vijeću će se boriti za sve ono što su obećali svojim izbornim programom. 

„Ono što je sigurno jest to da će svaki kvalitetan prijedlog u Vijeću imati naše ruke, a za ono što ne bude kvalitetno ili bude protivno javnom interesu ćemo se boriti da se promijeni,“ dodao je Selmani. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest