Sutra iznad Dubrovnika dronovi: Policija mobilizira sve raspoložive ljude, uređaje i opremu!

Autor: dubrovackidnevnik.hr

S ciljem povećanja sigurnosti prometa na cestama i smanjenja posljedica prometnih nesreća, u srijedu, 29. listopada 2025. godine, od 10 do 16  sati, na području cijele Republike Hrvatske, pa tako i na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske provest će se preventivno - represivna akcija nadzora prometa.

U akciji će sudjelovati maksimalan broj policijskih službenika, uz uporabu svih raspoloživih uređaja i opreme, uključujući i bespilotne letjelice (dronovi) kojima će upravljati posebno osposobljeni policijski službenici.
 
Tijekom akcije policija će posebnu pozornost usmjeriti na sankcioniranje: 
 

  • nepropisne brzine,
  • vožnje pod utjecajem alkohola ili droga,
  • nekorištenja sigurnosnog pojasa i dječje sjedalice,
  • nepropisne uporabe mobitela. 


Nadzor će biti usmjeren i na vozače mopeda i motocikla.
 
Pomoću dronova, između ostalog, utvrđivat će se i prekršaji poput: 
 

  • nekorištenja sigurnosnog pojasa,
  • nepropisne uporabe mobitela,
  • prolaska kroz crveno svjetlo,
  • nepropisnog pretjecanja,
  • nepoštivanja prometnih znakova i dr. 


Od početka godine u prometnim nesrećama u Republici Hrvatskoj smrtno je stradalo 228 osoba, što je 24 osobe više nego u istom razdoblju prošle godine (porast od 11,8 posto).

Na prometnicama Policijske uprave dubrovačko-neretvanske od početka ove godine smrtno je stradalo 8 osoba, kao i u istom razdoblju prošle godine.
 
Policija poziva sve sudionike u prometu na odgovorno ponašanje i dosljedno poštivanje prometnih propisa - kako bi se zaštitio svaki život na našim cestama.
 
 

Popularni Članci