Spuštanjem barjaka svetog Vlaha u podne na Stradunu završava Festa svetog Vlaha.
Svečanost zatvaranja Feste Sv. Vlaha započela je budnicom uz plotune Dubrovačkih trombunjera, a potom hodočašćem na Goricu svetog Vlaha gdje se služila sveta misa na otvorenom koju je predvodio rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta dr. don Željko Tanjić.
Poslije mise, barjaci s bajraktarima, festanjulima, trombunjerima i vjernicima vraćaju se u Grad, a festanjuli spuštaju zastavu s Orlandova stupa.