Ludnica u prvom poluvremenu, prednost Engleske u drugom
U prvoj utakmici skupine L Svjetskog prvenstva, Hrvatska je izgubila od Engleske u Dallasu pred 70 tisuća gledatelja rezultatom 4:2. Drugi susret naši reprezentativci igraju protiv Paname u srijedu (24. lipnja) od 1:00 po našem vremenu. Treći susret na rasporedu je u subotu (27. lipnja) od 23 sata protiv Gane.
Ludnica u završnici prvog poluvremena
Modrić je napravio start na Maduekeu u 12. minuti, zbog čega su Englezi imali udarac s bijele točke. Modriću je to bio prvi skrivljeni kazneni udarac na Svjetskim prvenstvima. Izvođač je, očekivnao, bio Harry Kane. Pucao je u desnu stranu, u koju je otišao i Livaković i spriječio vodstvo Engleske. No, VAR je pregledao situaciju i ustanovio kako je Livaković izašao s crte prerano, tako da je Kane ponovno pucao s 11 metara. Ovaj put zabija, Englezi vode 1:0.
Izjednačenje je stiglo u 36. minuti, kada Martin Baturina spektakularnim pogotkom vraća stvari u egal. No, slavlje nije dugo trajalo, jer Engleska opet vodi od 42. minute. Korner je izveo Declan Rice, a nečuvan se u našem prostoru našao Kane i glavom zabio za 2:1.
Prava ludnica uslijedila je u zadnjim sekundama nadoknade prvog poluvremena. Iz fenomenalne akcije zabija Petar Musa za 2:2. Kakav je to bio kraj prvog poluvremena.
Livaković bio heroj Hrvatske u drugom poluvremenu, no, Englezi rano poveli
Jude Bellingham je još jedan od engleskih igrača koji može sam napraviti prevagu, a to se dogodilo na otvaranju drugog poluvremena. U 47. minuti zabija iz protunapada za vodstvo Engleske 3:2.
Uslijedio je novi pritisak Engleza, pokušavali su redom Rice, O'Rilley, Gordon, Kane... Sve je redom skidao Livaković i zadržao nas na gol zaostatka. Ipak, u napadu nismo ništa pružili. Kovačić je zamijenio Modrića, dok su priliku dobili i Marco Pašalić i Igor Matanović.
Donijele su hrvatske izmjene određenu dozu svježine, ali nedovoljno za više od nekoliko bezopasnih pokušaja. Točku na i ove utakmice i konačnih 4:2, omogućio je Rashford u 85.