Dubrovčanin još jednom zablistao

Barcelona slavila u Tel Avivu u 7. kolu Europa League rezultatom 82:77 protiv domaćina Maccabija. Ante Tomić ponovno je jedan od najboljih sa 18 koševa i 6 skokova.

Iako je Maccabi na otvaranju utakmice poveo 7:2, Barca nije dozvolila da se domaći tim dodatno odlijepi, te je nakon prve četvrtine Maccabi imao dva koša prednosti 22:20.

Maccabi je nakon vodstva 25:20 dozvolio gostima da naprave seriju od 10:0, te je Barca prešla u vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja poluvremena na koje odlaze sa plus dva odnosno 41:39. Dotad je hrvatski reprezentativni centar već imao 14 koševa.

U završnih deset minuta Barca je uspjela privesti susret kraju, iako je Maccabi smanjio zaostatak na samo tri poena zaostatka 80:77. Ipak, Barca je poenima Tomića sa slobodnih bacanja ovjerila pobjedu u ovom susretu. Dubrovčanin u katalonskom dresu pokazao je još jednom izvrsnu igru te je ubilježio 18 pogodaka i šest skokova.

Izvori: sportsport.ba / hrsport.net