Potres s epicentrom udaljenim šest kilometara od Mostara dogodio se nešto prije 16.00 sati, a osjetio se i u našoj županiji.
Kako javljaju čitatelji Dubrovačkog dnevnika, potres se osjetio u dolini Neretve. Inače, riječ je o potresu magnitude 3,6. Ovo je još jedan u nizu potresa koji su se u posljednje vrijeme mogli osjetiti na području Dubrovačko-neretvanske županije, a posljednji se dogodio 24. prosinca, jačine 4,4 s epicentrom u blizini Igala u Crnoj Gori.
17:14 O potresu je izvijestio i Županijski centar 112: 'Danas, 27. prosinca 2016. godine u 15 sati i 49 minuta seizmografi Seizmološke službe Republike Hrvatske zabilježili su umjeren potres s epicentrom između Međugorja i Ljubuškog u Bosni i Hercegovini. Magnituda potresa iznosila je 3.6 prema Richteru, a intenzitet u epicentralnom području IV-V stupnja Mercalli-Cancani-Siebergove ljestvice.'