Učitaje prijašnje vijesti
manje oružja manje tragedija

Apel policije: "Građani, ne ostavljajte minsko-eksplozivna sredstva na za to ne predviđenim mjestima, jer može doći do aktivacije i neželjenog ozljeđivanja!"

Tijekom proteklog vikenda više je građana policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu dragovoljno predalo pištolj s praznim pripadajućim spremnikom i kožnom futrolom, šest komada ručnih bombi M75, dvije ručne bombe M52, jednu ručnu bombu BIM, 0,5 kg crnog baruta i 178 komada raznog streljiva.
pozvali im roditelje

Jedno ispod 14 godina: Policija u Cavtatu zatekla dvoje djece kako upravljaju električnim romobilima bez zaštitne kacige

Policijski službenici Postaje prometne policije Dubrovnik su jučer tijekom nadzora prometa u Cavtatu zatekli dvije osobe u nepropisnom upravljanju električnim romobilima.
HRVATSKO RATNO ZRAKOPLOVSTVO

Trudnica prevezena iz Dubrovnika u Split hitnim noćnim letom, pilot: "Ovakvi letovi su nam posebno emotivni"

Pripadnici 395. eskadrile transportnih helikoptera 93. krila Hrvatskog ratnog zrakoplovstva su sinoć, u vremenu od 21:50 do 23:40 sati, helikopterom Mi-171Sh uz pratnju medicinskog osoblja prevezli trudnicu iz Opće bolnice Dubrovnik do Kliničkog bolničkog centra Split.
startup akademija

Budite u korak s vremenom: Steknite nova znanja na radionici „Stvorite upečatljiv prvi dojam: video marketing uz pomoć mobitela"

Vjerojatno je već svima jasno, no nije naodmet naglasiti – danas video sadržaj čini više od 80% ukupnog internetskog prometa, a preostali dio većinom je vezan uz fotografije.
u kinu Visia

Romantična drama: “Šlager” stiže u Dubrovnik, s filmskom ekipom razgovarat će Danijela Crljen

Premijera romantične drame “Šlager” redatelja Nevija Marasovića s Lanom Barić i Jankom Popovićem Volarićem u glavnim ulogama, održat će se u dubrovačkom kinu Visia u subotu 15. ožujka u 20 sati.
kandidatkinja za gradonačelnicu

Knežević predstavila kratkoročno rješenje za ovu sezonu: Zaokretanje prometa oko Grada smanjilo bi gužve i poboljšalo kvalitetu života

Kratkoročno rješavanje prometnih problema u Dubrovniku, naziv je konferencije za medije koju je održala kandidatkinja za dubrovačku gradonačelnicu Viktorija Knežević. Ona smatra kako bi ovim rješenjima mogao biti unaprijeđen život sugrađana, ali i boravak posjetitelja.
RADOVI

U Lapad stiže ostatak brijestova, mogući su zastoji u prometu

Zbog izvođenja radova na uređenju drvoreda u Ulici kralja Tomislava (ex Bulevar), odnosno dovoza ostatka stabala, a koja se očekuju između 11 sati i podne, može doći do povremenih kratkotrajnih zastoja u prometu dok se pozicionira dizalica za iskrcaj, javili su iz Grada Dubrovnika zamolivši građane i sve sudionike u prometu na strpljenju.
Superpotjera

BRAVO KRISTO! Dubrovčanin briljirao i osvojio 20 tisuća eura

U prvoj emisiji treće sezone HRT-ovog kviza Superpotjera, Dubrovčanin Kristo Kristić osvojio je 20.000 eura.
tiskovni ured svete stolice

Papa Franjo proveo mirnu noć, odmara se

Papa Franjo proveo je mirnu noć i odmara se dok se oporavlja od obostrane upale pluća u rimskoj bolnici Gemelli, objavio je Tiskovni ured Svete Stolice u ponedjeljak ujutro, piše HRT
dobra vijest

Dio umirovljenika od srpnja će primati veće iznose

Njemačkim umirovljenicima mirovine će od 1. srpnja 2025. porasti za 3,74 posto. 
PROBLEMI U PRIMARNOJ

Zbog nedostatka pedijatara, dubrovački roditelji se okrenuli privatnicima, moguće i ukidanje jedne ambulante

Primarna zdravstvena zaštita nepopularna je grana medicine pa je diljem Hrvatske sve manje liječnika obiteljske medicine, pedijatara i ginekologa pri Domovima zdravlja. I Dubrovnik osjeća posljedice ovog nedostatka, a zbog nedostatnog broja liječnika za najmanje pacijente, nije isključeno i ukidanje jedne ordinacije.
trajni prekid opskrbe tržišta

Zbogom Ventolinu: Halmed objavio da se poznati lijek povlači iz ljekarni

Agencija za lijekove i medicinske proizvode HALMED, obavijestila je da Ventolin 100 mikrograma po potisku, stlačeni inhalat, suspenzija i Salbutamol Pliva 100 mikrograma po potisku, stlačeni inhalat, suspenzija koji je trenutačno odobren i dostupan u prometu u Hrvatskoj, prijavljen za trajni prekid opskrbe tržišta do kojeg će doći krajem travnja 2025. godine. 
dubrovačka biskupija

Objavljen popis umjetnika: Evo čija će se djela izložiti na izložbi „Mysterium Crucis – Križni put u djelima suvremenih umjetnika“

Vijeće za kulturu i znanost Dubrovačke biskupije objavilo je popis umjetnika čija će djela biti predstavljena dubrovačkoj publici na izložbi „Mysterium Crucis – Križni put u djelima suvremenih umjetnika“ 2025., koja će biti otvorena u klaustru Dominikanskog samostana u Dubrovniku 25. ožujka 2025. godine, u sklopu manifestacije Kršćansko lice kulture, a moći će se razgledati do 10. travnja 2025.
Učitaj još vijesti