Kultura

Otvorena galerija Sebastian

Ivona Butjer

15.05.2013.

10:11:49

Opis slike
foto: Dubrovački dnevnik
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Nakon gotovo trogodišnje stanke, sinoć je otvorena galerija Sebastian i to izložbom akademskog slikara Stipe Nobila.

Tom je prilikom izloženo 13 slika koje su objedinjene nazivom „Velike slike malog formata“. „Veći je prostor, ima više svjetla što je dobro za moje slike. U prilog ide i bjelina koja omogućuje tu ekspolziju kolora s mojih radova“, kazao je autor koji je do sada uglavnom izlagao u „Talira“.

„Želja je da svakih petnaestak dana predstavimo nekog novog slikara“, kazao je vlasnik galerije Mario Dujić.

Povjesničar umjetnosti Marin Ivanović izrazio je zadovoljstvo što je galerija ponovno otvorena te dodao kako se nada da će joj se povratiti stari sjaj. „Presretan sam što imam tu čast i priliku govoriti o Stipi Nobilu, umjetniku koji je jedno od najvećih imena s područja Dalmacije“, kazao je Ivanović za umjetnika koji uglavnom slika korčulanske pejsaže, na kojima nema ljudi.

Izložbu je otvorio gradonačelnik Andro Vlahušić riječima: „Riječ Sebastian kod nas u Gradu budi samo jednu asocijaciju, a to je izvrsnost“. Također je izrazio nadanje kako će galerija živjeti onako kako je živjela i do jučer, a to znači na najbolji način kojeg hrvatska i europska likovna umjetnost mogu ponuditi.

 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest