/* */

JAZZ DUO Matija Dedić i Šimun Matišić nastupili u Dvoru (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: DSO

Sinoć su u sklopu Međunarodnog glazbenog festivala Dubrovnik u pozno ljeto, jazz koncert održali pijanist Matija Dedić i vibrafonist Šimun Matišić.

Ovaj jazz duo zajedno nastupa od 2014. godine, a ponajviše izvode djela Keitha Jarretta, Pata Methenyja i Chicka Coreae iz sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Upravo je taj program publika Kneževa dvora imala priliku čuti na sinoćnjem koncertu.

Ovo je treća godina da Dedić sudjeluje na MGF Dubrovnik u pozno ljeto. Dosad smo ga imali priliku slušati u jazz obradama Bachovih djela s poznatim gitaristom Darkom Jurkovićem Charlijem, a ove godine, po prvi puta u Dubrovniku, Matija je nastupio s mladim glazbenikom Šimunom Matišićem.

Najboljeg hrvatskog jazz izvođača i studenta druge godine udaraljki te prve godine klasične kompozicije, Šimuna Matišića, publika je izvela na čak dva bisa i u nekoliko navrata nagradila bogatim pljeskom.

Inače, mladi glazbenik Šimun Matišić koji je prvi put nastupio u Kneževom dvoru, s 14 godina izdao je svoj prvi nosač zvuka pod naslovom „Jazz nocturno“ sa svojim triom gdje svira vibrafon i marimbu. Surađivao je sa brojnim inozemnim i domaćim jazz i klasičnim glazbenicima kao što su: Boško Petrović, Miljenko Prohaska, Mario Mavrin, Primož Grašić, Florin Nicoulescu, Stochelo i Moses Rosenberg.