Veza dubrovačke glumice i župana izazvala političku buru u Osijeku
Tajna, dugo skrivana ljubavna veza glumice Jelene Perčin i župana Vladimira Šišljagića postala je javna i uzburkala političku scenu Osijeka, piše Drago Hedl za Jutarnji.hr.
Idila župana Šišljagića i glumice Perčin počela je, čini se, ubrzo nakon njezina dolaska u Osijek. Prvi angažman u osječkom Hrvatskom narodnom kazalištu dobila je u urnebesnoj komediji Georges Feydeaua 'Hotel Slobodan promet'. Premijera je održana u travnju 2013. Samo pet mjeseci kasnije, 1. rujna iste godine, Jelena Perčin dobit će stalni angažman u osječkom teatru. Izazvalo je to tiho negodovanje glumačkog ansambla. Šišljagić je, kažu upućeni, pomogao Jeleni Perčin da dobije stalni angažman u osječkom HNK.
Nakon premijere duo-drame 'Noćna igra s Jesenjinom', 13. prosinca prošle godine glumica i župan pojavili su se, u kasne sate, na otvorenju jednog osječkog kafića. Dogodio se incident. Pripiti gost dobacio je primjedbu na glumičin račun, Šišljagić je burno reagirao i umalo je došlo do fizičkog obračuna. Incident nije dospio u javnost.
U siječnju ove godine jedan je portal objavio da je veza pukla. No, nakon premijere drame 'Navještenja', 16. lipnja, Šišljagića i Perčin uhvatila je kamera dok zagrljeni hodaju prema njezinu stanu u samom središtu Osijeka. Fotografija su potvrdile ono o čemu se mjesecima šuškalo.
Šišljagić i mlađahna dubrovačka glumica i ranije su viđani u raznim prigodama.
Vezom nezadovljan Glavaš: Glumi playboya
Izvori bliski HDSSB-u govorkali su da je Branimir Glavaš, u mostarskom zatvoru, jednom predbacio Šišljagiću da vodi lagodni, playboyevski život dok on trune u kazamatima. Navodno, rekao je da to može štetiti i ugledu stranke. Pojavila se i teorija zavjere: upravo je Glavaš naredio njihovo tajno snimanje da bi javno kompromitirao šefa stranke koju je osnovao i slomio njegov mogući otpor nakon što je odlučio smijeniti ga s čela HDSSB-a.
Šišljagić je, naime, prije tri tjedna najavio povlačenje s mjesta predsjednika HDSSB-a u listopadu, na izbornom saboru stranke. Bilo je to veliko iznenađenje. Kažu da je to učinio krajnje nevoljko, na Glavašev zahtjev. Svjestan je da time gubi važnu političku moć i to u najgorem mogućem trenutku, kada se protiv njega vodi istraga, zbog čega mu prijeti i zatvorska kazna.
Više na Jutarnjem