Na današnjoj sjednici Vlade objavljeno je koje će se mjere popuštati od 1. veljače.
- Situacija je i dalje povoljna u odnosu na protekle tjedne. Imamo sedam puta manje zaraženih nego prije mjesec dana, a i smrtnost također pada što je također dobro. Sve to nam govori da moramo nastaviti s naporima i osobnom odgovornošću - istaknuo je premijer Plenković te dodao kako se od 1. veljače popuštaju mjere. Učenici od 5. do 8. razreda moći će krenuti u školu i bit će dopušten veći broj sportskih aktivnosti koje se održavaju vani.
Najavio je kako će se mjere revidirati ovisno o situaciji sredinom veljače.
- Vrijeme je za signal optimizma, ali i visok stupanj opreza - dodao je Plenković.
Ministar Božinović kazao je kako Hrvatska ima najliberalnije mjere u Europskoj uniji.
- Naše popuštanje mjera je postupno i oprezno. Svako popuštanje nosi rizike posebno ako je naglo. Smatramo da još nije trenutak otvaranja dvorana za sport. Zabrana se ne bi odnosila na bazene. Naš cilj je održavanje pozitivnog epidemiološkog trenda pa se nadam kako ćemo 15. veljače ići s još većim popuštanjem - naznačio je Božinović.
Tarace kafiće i teretane vjerojatno neće biti otvorene.