Hrvatska

NAGRAĐEN I GRUŽANIN Inženjerski tim s Građevinskog fakulteta dobio priznanje za izniman doprinos nakon zagrebačkog potresa

dubrovackidnevnik.hr

23.10.2020.

18:15:45

foto: Screenshot

Inženjerski tim s Građevinskog fakulteta u Zagrebu dobitnici su Kolosa za doprinos struci u kategoriji potresnog inženjerstva zbog svog iznimnog angažmana i doprinosa nakon razornog zagrebačkog potresa u ožujku ove godine.

Josip Atalić, Marta Šavor Novak i Mario Uroš s Građevinskog fakulteta u Zagrebu odmah nakon potresa su izašli na teren te organizirali procjenu šteta na građevinama, educirali ljude, organizirali krizni stožer, pregledali oštećene građevine, izrađivali priručnike, donijeli izmjene tehničkih propisa...

- Ti procesi su se odvijali paraleno s procjenom stanja i financijskih šteta koje su se dogodile u Zagrebu. U suradnji s Komorom građevinara Građevinski fakultet u Zagrebu je stupio u izradu tehničkih dokumenata koji će pomoći projektantima, izvođačima i ljudima da se upoznaju s problematikom - pojasnio je Mario Uroš koji je inače iz Dubrovnika, točnije iz Gruža. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest