Predsjednik Sabora i šef MOST-a Božo Petrov najavio je kako će zakonski omogućiti otvaranje Državnog arhiva, odnosno kako će građu prije 22. prosinca 1990. godine učiniti javno dostupnom. Čini se kako i je i ovo tek novi populistički potez, usmjeren prema neinformiranim građanima, s obzirom na to da se takvi arhivi ionako zakonski otvaraju nakon 30 godina, odnosno već za tri godine. Pogledajte prilog i što povjesničari govore o tome što se u tim arhivima nalazi, kao i o građi Komunističke partije koja je ionako znanstvenicima uvijek dostupna.