Povodom obilježavanja 25. obljetnice najtežeg napada na Grad i Dana dubrovačkih branitelja, na Srđ, u tvrđavu Imperial stigla je i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović kao i ministar Damir Krstičević.
Dubrovački branitelj Cvijeto Antunović obratio se predsjednici rekavši joj da je ''sramota što ni jedan branitelj koji je 6. prosinca branio Grad nije odlikovan.''
Kolinda mu je odgovorila da ih predloži i obećala, u neformalnom razgovoru, da ce to riješiti već do Sv. Vlaha.
Gradonačelnik Dubrovnika Andro Vlahušić prethodno ih je upoznao, predstavivši Antunovića kao ''jednog od mangupa koji su tada obranili Grad.''
U okviru programa obilježavanja Don Stanko Lasić predvodio je molitvu, vijence su na Srđu položili predsjednica, general Krsticević, predstavnici Grada, Županije i braniteljskih udruga.
Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović kazala je da je svijet nakon razaranja Dubrovnika shvatio što se zapravo događa.
'Dubrovački branitelji i izvjestitelji koji su slali slike u svijet pomogli su da u svijet prodre istina o Domovinskom ratu, pomogli su proslaviti hrvatsku vojsku i na sve koji su branili Dubrovnik i na tome smo im duboko zahvalni', kazala je predsjednica.
Novinarima se obratio i general i ministar obrane Damir Krstičević koji je dio ratnog puta proveo upravo na dubrovačkom bojištu.
'Jako sam vezan za ovaj prostor. 4. gardijska brigada bila je tu, ja želim reći da je 6.prosinca 1991. godine ključan datum za slobodu našeg Dubrovnika. Zahvaljujem se dubrovačkim braniteljima na današnjem miru i današnjoj slobodi. Oni su se suprostavili onima koji su željeli ugroziti Hrvatsku i našu povijest. Mislim da nam i danas treba onaj pobjednički duh, ali u drugačijoj borbi, onoj za radna mjesta i bolju, pošteniju i pravedniju Hrvatsku', poručio je Krstičević.
Ministar branitelja Tomo Medved izrazio je zahvalnost svim dubrovačkim braniteljima, mrtvima i živima, te njihovim obiteljima.
Gradonačelnik Andro Vlahušić kazao je da je Dubrovnik danas slobodan i uspješan i da pobjeđuje i u ratu i u miru.
'Zahvalio bih se svim braniteljima, ali i svim Dubrovčanima koji su tada branili i gasili požar u svome Gradu', kazao je Vlahušić podsjetivši koliko je ljudi poginulo, ranjeno i raseljeno s ovog područja, te kako materijalna šteta nikad nije utvrđea, a još manje naplaćena za ono što je cijeli jug Hrvatske pretrpio.