Grad

ŠIMAC BONAČIĆ POSJETILA UDRUGU SLIJEPIH 'Spremni smo pomoći kako bismo ublažili vaše probleme'

dubrovackidnevnik.hr

14.10.2016.

18:10:40

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Zamjenica gradonačelnika Tatjana Šimac Bonačić posjetila je Udrugu slijepih Dubrovačko-neretvanske županije povodom Međunarodnog dana bijelog štapa, koji se još od 1964. godine obilježava na dan 15. listopada, dok se u Hrvatskoj započeo obilježavati 1996. godine.

Zamjenica Šimac Bonačić prilikom posjeta udruzi istaknula je kako je svjesna da se osobe s invaliditetom, u ovom slučaju slijepe i slabovidne osobe, susreću s jako puno problema ne samo na lokalnoj već i na državnoj razini, ali da je Grad Dubrovnik uvijek spreman pomoći kako bi se ti svakodnevni problemi barem malo ublažili.

"Programe Udruge slijepih Dubrovačko-neretvanske županije Grad Dubrovnik preko socijalnih programa javnih potreba sufinancira s iznosom od oko 70 tisuća kuna", kazala je zamjenica Šimac Bonačić.

Tijekom posjeta članovi Udruge izvijestili su zamjenicu Šimac Bonačić i o putu u Vukovar u čijoj je realizaciji pomogao i Grad Dubrovnik.

Podsjetimo, Grad Dubrovnik je nabavio i specijalizirano vozilo za prijevoz osoba s invaliditetom, a koje je počelo s radom 3. studenog 2014. Cjelokupni trošak nabave i rada vozila pokriva Grad Dubrovnik.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest