Otkrivamo koliko Erih Kolak plaća najam za restoran Dubravka
Ugovor je potpisan na 15 godina
Jedna od najaktraktivnijih dubrovačkih nekretnina je ona na Pilama gdje posluje restoran Dubravka. Zgrada je u vlasništvu UTD Raguse, bivšeg ugostiteljskog diva, koji je nestao u vihoru privatizacije. Prije rata ta je ugostiteljska tvrtka imala brojne atraktivne prostore poput Labirinta, da bi danas ostala samo na njih tri – Dubravci, Mimozi i jednom prostoru u staroj gradskoj jezgri.
Restoran Dubravku vodi tvrtka Nautika d.o.o., u vlasništvu ugostitelja Eriha Kolaka koji ju je otkupio od drugog poznatog ugostitelja Mata Đurovića. Upravo je s Đurovićem bivša gradonačelnica Dubravka Šuica – jer je Grad Dubrovnik većinski vlasnik UTD Raguse - potpisala ugovor o najmu.
-Najam prostora tvrtka Nautika plaća 116 tisuća kuna plus PDV mjesečno, a ugovor je potpisan na 15 godina, od 2007., do 2022. godine – rekao nam je direktor UTD Raguse Igor Jurišić, ujedno i jedina osoba na ikakvoj funkciji u UTD Ragusi.
Kada je tvrtka Nautika ulazila u posao s Dubravkom prostor je temeljito obnovila. Zanimljivo, iste je godine zaklada Blaga djela dala u najam Celu po mjesečnoj cijeni od 166 tisuća kuna tvrtki Zanetti d.o.o., koja je također uložila oko milijun kuna u preuređenje Cele.
Dubravka je površinom veća od Cele, a lokacija je isto tako atraktivna, jer se brojni autobusi s gostima iskrcavaju upravo ispred Dubravke, pa se postavlja pitanje je li gradonačelnica Šuica mogla dobiti veću cijenu?
-Današnja realna tržišna cijena Dubravke znatno je veća od ove koju plaća Nautika. Međutim, 2007. godine situacija je bila drugačija, pa gledajući iz tog kuta cijena se čini realnom – kaže Jurišić.
No, je li Grad Dubrovnik kao većinski vlasnik UTD Raguse trebao davati nekretninu na toliko puno godina i tako propustiti zaraditi veći iznos za proračun i vraćanje dugova UTD Raguse, ostaje otvoreno pitanje. Sami procijenite je li Erih Kolak plaća realnu cijenu, odnosno koliko će taj iznos biti realan sljedećih sedam godina dok mu ne istekne ugovor o najmu.
Podsjetimo, Dubravka za razliku od Cele ima više komercijalnih prostora, pa se tako u jednom od njih nalazi Gift Shop.
MM