Grad

ONI SU DALI NAJVIŠE OD SEBE Položeni vijenci i zapaljene svijeće za branitelje i civile stradale u Domovinskom ratu

dubrovackidnevnik.hr

29.05.2023.

13:35:05

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Uoči obilježavanja Dana državnosti Republike Hrvatske, gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković, zamjenica gradonačelnika Jelka Tepšić i predsjednik Gradskog vijeća Marko Potrebica položili su jutros vijence i zapalili svijeće kod Spomen križa na groblju Boninovo. 

Odana je tako počast svim braniteljima i civilima, koji su svoje živote izgubili tijekom Domovinskog rata, u jeku stvaranja neovisne i samostalne države Hrvatske.

U ime Grada Dubrovnika vijence su kod Spomenika pobjedi na lokaciji Vjetreni Mlin u Dubrovačkom Primorju položili i pročelnici Grada Dubrovnika Zdenko Medović i Dživo Brčić te gradski vijećnik Maro Kristić.

Uz predstavnike Grada Dubrovnika, pijetet svim žrtvama uz Dan državnosti Republike Hrvatske iskazali su i državni tajnik Ministarstva vanjskih i europskih poslova Frano Matušić, župan dubrovačko-neretvanski  Nikola Dobroslavić, predstavnici općina Dubrovačko Primorje i Ston, Policijske uprave dubrovačko-neretvanske, udruga proisteklih iz Domovinskog rata i članovi obitelji poginulih branitelja.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest