Proljetno uređenje okoliša ulice Uz Posat, kojega izvodi tvrtka Vrtlar, izazvalo je pravu uzbunu među 'zelenima's dubrovačkog područja, koji su zabrinuti zbog, kako kažu, ''sječe zovine, oleandra i lovorika radi postavljanja uspinjače.''
Iz ureda gradonačelnika Grada Dubrovnika stigao je odgovor na njihovo javno izricanje zabrinutosti, koji prenosimo u cijelosti.
"Na ulici Uz Posat izvodi se redovito godišnje proljetno hortikulturno održavanje, uglavnom oleandara koje za cilj ima obnovu biljki, kao i pripremu za sadnju novog bilja. Radove izvodi javna tvrtka Vrtlar, u skladu s nalazima svojih stručnih službenika, agronoma i šumara. U njihovu stručnost ne sumnjamo, a za krajnje rezultate njihova rada treba pričekati prirodne procese rekuperacije, razmnožavanja i rasta biljnih jedinki,'' javljaju iz Gradske uprave.
Radnike koji rade na uređenju ulice uz Posat danas je obišao i sam gradonačelnik Andro Vlahušić.