Grad

Nakon što je zakazan prosvjed, oštro reagirao i Franković: 'Ne nasjedajte na lakrdijaše koji žive od turizma protiv kojeg se bore'

dubrovackidnevnik.hr

08.07.2025.

20:05:20

foto: Goran Mratinović/DD

U Facebook grupi Gradski kotar Grad pojavio se poziv na prosvjed pred otvaranje Dubrovačkih ljetnih igara.

"Poziv svim stanovnicima GRADA i svima stanovnicima koji vole GRAD, na DEMONSTRACIJUN! Dana 10. 7. 2025, u 14:30, na otvaranje Ljetnih igara, dođite na Veliku onofrijevu fontanu, odakle krećemo u Hod za Grad i demonstracije! Od 14:30 do 15:30. GRAD nije tribina za naslikavanje političara, jednom godišnje, nego je GRAD prvo dom njegovih GRAÐANA, onda srce svih Dubrovčana, Konavljana, Župljana, Primoraca, Pelješčana, građana Hrvatske i svih ljudi kugle zemaljske. Svjetsko čudo koje se ne pazi dobro! Čudo kojeg zajedno čine i građevine i Građani!", objavio je Marin Kristulović, predsjednik Gradskog kotara Grad.

Kao razlog okupljanja naveo je: "Respect the City - Fuck the Citizens; Ostvarivanje osnovnih građanskih prava; Podsjećanje na neispunjena obećanja s dva Zbora Građana; Gaženje rupa i žohara, da ih ne vidi svita koja dolazi na otvaranje", napisao je Krstulović te pozvao sve da dođu i podrže ovo okupljanje.

Ubrzo je na društvenim mrežama reagirao i gradonačelnik Franković čiju objavu prenosimo u cijelosti:

"Marin Krstulović, podržavatelj uzurpacije stana u javnom vlasništvu, poziva na prosvjed. Mjesec dana nakon izbora na kojima su svi naši sugrađani, uključujući stanovnike povijesne jezgre, jasno i nedvosmisleno poslali poruku o tome koga žele da vodi naš Grad, Marin Krstulović se ne može pomiriti s rezultatima izbora. Poziva na prosvjed i to na dan Dubrovačkih ljetnih igara.

Pojedincima ništa nije sveto, a posebno Marinu Krstuloviću, čovjeku koji svakodnevno krši odluke o komunalnom redu, odlaže smeće kada mu padne na pamet, živi od turizma iznajmljujući apartmane, vodeći goste po gradu, a bori se protiv istog tog turizma.

Borac željan pažnje koji za Grad nikad nije napravio ništa.

Za razliku od njega, koji zujanjem po gradskim birtijama smišlja kako raditi spačke, ima i onih koji rade:

- sva parking mjesta oko Grada su Residence Only

- parking na Gradcu obnovljen i namijenjen samo za građane

- sustav kanalizacije povijesne jezgre u potpunosti očišćen i obnovljen

- više od pola vodoopskrbne mreže povijesne jezgre obnovljeno

- obnovljeni Skalini od Jezuita

- obnovljena Poljana Paska Miličevića

- obnovljen pločnik ispred crkve sv. Vlaha

- obnovljen pločnik na Gundulićevoj poljani

- obnovljena škola u Gradu i izgrađena nova u Karmenu

- naseljene nove obitelji u povijesnu jezgru

- obnovljena Sponza

- obnovljena Spomen soba branitelja

- obnovljen Knežev dvor

- odrađena aseizmička sanacija više blokova zgrada

- ugrađeni bukomjeri i smanjena emisija prekomjerne glazbe u povijesnoj jezgri

- redovna kontrola broja stolova i stolica u povijesnoj jezgri

- novim komunalnim redom zaustavljena poplava bankomata na Stradunu i brojni bankomati izbačeni iz povijesne jezgre

- zona posebnog prometnog režima u potpunosti u funkciji i daje izvrsne rezultate

- kupljena posebna čistilica koja ne emitira buku u povijesnoj jezgri

- uvedena opskrba povijesne jezgre Sanitatovim vozilima

- postavljen Paketomat na Gundulićevoj poljani

- uređen prostor kraj fontane Međed na Pločama

- u tijeku radovi na parku Pile i Gradac, a uskoro kreću i radovi na parku Platana

- otvoren prostor za rad tajnika Gradskog kotara Grad

- u izradi projektna dokumentacija za društveni prostor građana povijesne jezgre

I još dosta toga se može nabrojiti, a što je napravljeno u posljednjih osam godina.

Nažalost, neki se ne mogu pomiriti s činjenicom kako postoje ljudi kojim je stalo do Grada, do svakog kamena i kantuna Grada. Ne mogu se pomiriti s rezultatima izbora pa će organizirati, kako Marin kaže, demonstraciju, ne bi li bila četrdeset i peta, a naš Grad malo misto.

Ne nasjedajte ljudi na lakrdijaše koji žive od turizma protiv kojeg se bore. A istovremeno nikad ništa konkretno nisu napravili za svoj Grad, osim što bacaju smeće u podne i čikove gdje im padne na pamet jer znaju da će netko iza njih to pokupiti.

Eto, predlažem Marinu dok prosvjeduje da uzme jedan štap pa kupi svoje čikove putem i da pokupi svoje smeće koje nije bacio u vrijeme kada se smeće treba baciti. Nek svrati i u Palmotićevu gdje je štitio otimačinu javnog prostora koji bi trebao biti dom za tri mlade obitelji, a sada je Vila za najam njegove partnerice iz Gradskog vijeća. Poštuj građane kako bi građani poštovali tebe!", poručio je gradonačelnik Mato Franković.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest