Grad

Fred Matić položio vijenac u Mokošici: 'Njihova je žrtva utkana u našu slobodu'

dubrovackidnevnik.hr

09.05.2013.

20:56:54

Opis slike
foto: Lucija Komaić
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Ministar branitelja Predrag Matić je sa gradonačelnikom Grada Dubrovnika Androm Vlahušićem i suradnicima položio cvijeće ispred skloništa u Novoj Mokošici, na mjesto stradanja devetero mladih ljudi u Domovinskom ratu.

Tom prigodom ministar je obišao i lokaciju gdje će se postaviti Pieta, kip Oplakivanja Krista, na trgu iznad skloništa, pokraj crkve. Postolje je napravljeno i kip će se postaviti do kraja tjedna, te će ga svećenik blagosloviti na nedjeljnoj misi.

'Danas smo ovdje iz sretnih razloga, dodjele stanova, ali  moramo se sjetiti i onih tužnih. Na ovom mjestu stradali su civili ,' rekao je ministar Matić, dodavši kako je upravo žrtva Dubrovnika ta koje se moramo sjećati, radi onih koji su tada govorili kako se u Dubrovniku 'pale gume.' 'Svi znamo koju je žrtvu pretrpio Dubrovnik i zato mi je drago da sam i danas tu i i da se prisjećamo žrtava koje su utkane u slobodu Hrvatske,' rekao je ministar Matić.

 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest