Grad

Čestitka Andra Vlahušića povodom sv. Vlaha i Dana Grada Dubrovnika

dubrovackidnevnik.hr

03.02.2017.

09:25:15

foto: Goran Mratinović

Čestitku povodom blagdana sv. Vlaha i Dana Grada Dubrovnika uputio je predsjednik dubrovačkog HNS-a, Andro Vlahušić.

Poštovane Dubrovkinje i Dubrovčani, gospođe i gospari, puče dubrovački, kult štovanja svetog Vlaha i slavljenja njegovih čudesnih moći raširen je po cijelom svijetu, ali nigdje se providnost, blagost i dobrota tog sveca, mučenika i liječnika ne štuje tako predano kao u gradu podno Srđa.

Tražeći zaštitu svog duhovnog pokrovitelja, po 1045. put u povijesti zazivamo njegovu mudrost i snagu kako bi se što hrabrije nosili s brojnim životnim nedaćama. Neka nam snaga i humanost našeg nebeskog zaštitnika i Parca bude svjetionik u teškim trenucima, a njegova poniznost i skromnost vrline koje prihvaćamo u vremenima obilja i prosperiteta.

Svim Dubrovkinjama i Dubrovčanima, svekolikom puku dubrovačkom i svim štovateljima svetog Vlaha u domovini i svijetu čestitam 1045. Festu.

Živio nam sveti Vlaho!

Andro Vlahušić

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest