Maraton lađa u svom 29. izdanju je imao zaista nevjerojatan završetak - nakon više od 22 kilometra iscrpljujuće borbe Neretvom, Crni Put iz Metkovića i Gusari Komin zajedno su ušli u cilj u Pločama te podijelili pobjedu i osvojili Štit kneza Domagoja.
Dvije posade gotovo su cijelom stazom vodile mrtvu utrku, a razlika među njima u završnici se mjerila centimetrima i stalno se mijenjala. Uoči posljednjih kilometara bilo je jasno da će odluka o pobjedniku pasti u samoj završnici, ali ovakav rasplet je bio poprilično neočekivan.
Crni Put i Gusari Komin rame uz rame su stigli do cilja i zajedno prešli ciljnu crtu. Odlučeno je kako će dvije ekipe podijeliti prvo mjesto.
Tako su oba sastava zasluženo podigla Štit kneza Domagoja, nakon utrke u kojoj su pokazali nevjerojatnu izjednačenost i izdržljivost.
Treće mjesto pripalo je Baćini, četvrti je bio Sv. Ilija Metković, dok je peto mjesto osvojila ekipa Zagreba.