Fotogalerije

NAJLJEPŠE OD TRADICIJE Nakon otvaranja Feste, Dubrovčani pohrlili na grličanje (FOTOGALERIJA)

02.02.2017.

17:30:15

foto: Ivona Butjer
foto: Ivona Butjer

Nakon puštanja golubica i podizanja zastave sv. Vlaha, Dubrovčani su pohrlili u crkvu sv. Vlaha na grličanje. 

Kandelora ili Svijećnica blagdan je u sklopu kojeg se blagoslivljaju svijeće koje se koriste u različitim kršćanskim obredima, a na današnji dan veliku simboliku imaju i u zaštiti grla i zdravlja. Tko je sve bio na grličanju, provjerite u fotogaleriji. 

Nakon današnjeg otvaranja, Festa će trajati do nedjelje, 5. veljače. 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest