Crna kronika

Plenković o požarima: Više ih je izbilo navečer kada kanaderi ne mogu letjeti, policija istražuje jesu li podmetnuti

dubrovackidnevnik.hr

15.08.2026.

14:25:10

foto: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Predsjednik Vlade Andrej Plenković komentirao je danas situaciju s požarima koji posljednjih dana bukte diljem hrvatske obale, podcrtao je kako je više požara izbilo u večernjim satima, kada protupožarni zrakoplovi ne mogu djelovati i dodao kako policija istražuje jesu li požari podmetnuti.

Kako je objasnio premijer, policija istražuje svaki slučaj pojedinačno kako bi ustvrdili postoje li elementi koji bi ukazivali na to da je požar nastao kao posljedica namjerne ljudske akcije. 


"Policija istražuje svaki od tih požara. Dok nemamo pouzdane informacije je li riječ o slučajnom ili namjernom potpaljivanju, ne možemo to znati. Kada ih budu imali, izaći će sa svime što je od interesa za javnost", rekao je Plenković.

Istaknuo je i da je nekoliko požara izbilo tijekom večeri, kada protupožarni zrakoplovi ne mogu djelovati.

"Činjenica je da je bilo baš nekoliko požara i da ih je nekoliko bilo navečer, dakle kada kanaderi i Air Tractori ne mogu letjeti, što je onda, naravno, puno teže gasiti", rekao je premijer.

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest