Počinje montaža prva dva segmenata Stonskog mosta

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: HRT SCREENSHOT

Iz Brodosplita su u Ston stigla dva segmenta Stonskoga mosta, konstrukcijski dijelovi pristupne ceste Pelješkom mostu. Danas bi trebala početi njihova montaža.

Stonska zaobilaznica najzahtjevniji je dio pristupnih cesta Pelješkom mostu, a Stonski most njezin je dio.

Stonski most dugačak 485 metara spaja dva tunela duga po 1200 metara.

Stonski most sastoji se od šest segmenata, a danas su iz Brodosplita pristigla prva dva. Danas bi trebala započeti njihova montaža, a posao će obaviti Brodosplitova megadizalica nosivosti 750 tona.

Prvi segment koji bi se danas trebao podići ujedno je i najveći. Dug je 93 metra, teži je od 373 tone i on se podiže na visinu od 40 metara. Riječ je o iznimno zahtjevnom i kompleksnom poslu, zbog čega od rano jutros na gradilištu traju pripreme kako bi se sve obavilo bez poteškoća.

Zbog sigurnosnih razloga zatvorena je cesta koja vodi prema obližnjem naselju Broce.

Montaža svih šest segmenata trebala bi biti gotova do ožujka. Stonska zaobilaznica i Stonski most ključni su za završetak pristupnih cesta Pelješkom mostu. Pelješki most u promet bi trebao biti pušten u lipnju, a pristupne ceste do kraja godine, izvijestio je HRT.

Popularni Članci