Andrea Zlatar Violić posjetila Grad Korčulu

Autor: dubrovackidnevnik.hr

Ministrica kulture Andrea Zlatar Violić na poziv korčulanske podružnice HNS-a posjetila je Grad Korčulu.

Budući da Korčulu u nedjelju čeka drugi krug izbora za gradonačelnika i njegovog zamjenika, ovaj posjet ministrice kulture i članice Predsjedništva HNS-a bio je prije svega iskazivanje podrške koalicijskom kandidatu Francu Steneku koji u njega ulazi s 10% prednosti. Tako se ministrica pridružila predizbornom skupu u Račišću gdje je, ne skrivajući svoje oduševljenje izvanrednom atmosferom u malom mjestu slavne pomorske tradicije, istaknula dugogodišnju plodonosonu suradnju koalicijskih partnera SDP-a, HNS-a i HSU-a.

„Vjerujem u pobjedu našeg kandidata Franca Steneka i njegovog zamjenika Lovru Krstulovića. Oni su znanje, iskustvo, snaga i entuzijazam, ono što gradu Korčuli treba,“ naglasila je Andrea Zlatar Violić.

U pratnji saborskog zastupnika Mladena Marelića, kandidata za gradonačelnika Grada Korčule  Franca Steneka  i njegovog zamjenika Lovre Krstulovića, predsjednika županijske ogranizacije HNS-a Valentina Dujmovića i tajnika ŽO HNS-a Vedrana Kunice, ravnateljice Gradske knjižnice „Ivan Vidali“ Tajane Grbin, te predsjednice korčulanskog HNS-a Lee Čumbelić, ministrica se prošetala i starom gradskom jezgrom Korčule.

„Posebno nas raduje što je naš grad i rodni grad prve predsjednice HNS-a, Savke Dabčević Kučar, istinske heroine hrvatske političke povijesti “– kazala je Lea Čumbelić pokazujući ministrici Savkinu rodnu kuću.

Po završetku razgledavanja, ministrica Zlatar Violić vrijeme provela u druženju s ravnateljicama i djelatnicama tamošnjeg Gradskog muzeja, Gradske knjižnice i Centra za kulturu, te se podrobnije upoznala s problematikom i nastojanjima čelnih žena u kulturi grada Korčule.

„Fokusiranost i predani rad na nekoliko ključnih projekata pokazat će rezultate, a kojih ni sada ne manjka. Ministarstvo kulture ovu je godinu izdvojilo gotovo 100% veći iznos za potporu potreba iz kulture za grad Korčulu, u odnosu na prošlu godinu,“ kazala je ministrica i dodala „Budite uporni, mi ćemo vas pratiti i biti uz vas jer Korčula jest, nedvojbeno, pravi dragulj hrvatske kulturno-povijesne baštine.“

Na kraju svog boravka na Korčuli izrazila je zahvalnost na dugogodišnjoj  vjernosti račiških birača „po kojim bi i državni i lokalni izbori završavali u prvom krugu u korist koalicije“ te obećala punu potporu novim projektima u Račišću, ali i najavila skori posjet gradu Korčuli na čelu s novim gradonačelnikom Francom Stenekom.

Popularni Članci