U Kragujevcu masovni skup studenata, Vučić im poručio: Proglasite pobjedu
U Srbiji se danas obilježava Dan državnosti. Umjesto jednog, državničkog obilježavanja, ove je godine Srbija podijeljena na tri skupa.
U Orašcu je održana državna ceremonija, Srpska napredna stranka organizirala je skup u Srijemskoj Mitrovici gdje se obratio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, a studenti su organizirali masovni skup pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje" u Kragujevcu.
Studenti, koji već gotovo tri mjeseca blokiraju više od 60 fakulteta u četiri glavna sveučilišna centra, zahtijevajući odgovornost vlasti za smrt 15 ljudi na novosadskom željezničkom kolodvoru, sinoć su, nakon trodnevnog marša i prelaska 130 do 150 kilometara, pješice stigli u Kragujevac iz Beograda, Novog Sada, Niša i drugih gradova. Dočekani su ovacijama, vatrometom, crvenim tepihom i burom emocija.
Vučić studentima: Proglasite pobjedu
Vučić je još jednom ponovio kako je studente netko na skupove natjerao, a uz to poručio kako je "njegovo povjerenje u njih veće".
"Proglasite pobjedu, dobili ste sve zahtjeve ispunjene, vratite se u klupe, ovoj zemlji je potrebno znanje", rekao je Vučić na skupu.
Poručio je i kako će formirati novu vladu koja će imati pola novih ministara.
Studenti za Srbiju
— Kreni-Promeni (@KPromeni) February 15, 2025
Kragujevac za Srbiju pic.twitter.com/U8jEuUzFQg