Svijet

Dubrovčanin u srcu teororističkog napada: Hitna i vojska su jurili gradom, sve na putu do aerodroma je bilo pusto

dubrovackidnevnik.hr

18.01.2019.

09:10:00

foto: Ivan Vuković, društvene mreže/debka.com

Svjetski putnik, Dubrovčanin Ivan Vuković našao se usred terorističkog napada u Nairobiju. Teroristički napad dogodio se hotelskom kompleksu, a odgovornost za napad preuzela je somalska islamistička teroristička skupina al-Shabaab. Vuković je za Dubrovački dnevnik prokomentirao događaje tog dana.

„ Osjećao sam se super, jeo ručak u tipičnom afričkom restoranu dok 500 metara iza leđa nisam čuo detonaciju i nakon par trenutaka rafale. Đivo je također bio na ručku sa mnom, ali nismo slutili da je nešto tako opasno u blizini,“ izjavio je Vuković.

Kako kaže, nedugo nakon detonacije nastala je panika i potpuni kolaps.

 

„ Nakon eksplozije i pucnjave sva vojska i hitne pomoći su jurili gradom, blokirali ulicu tik do našeg hotela koji je od restorana pet minuta pješke, a pošto nas je adrenalin držao prvo smo tražili kuda najsigurnije izići i pobjeći do hotela. Nakon nekog vremena smo se ukrcali na motor jer je to bio najbrži način. Naravno nema tu stajanja na crveno svjetlo i poštivanja prometnih pravila jer je grad bio u totalnom prometnom kolapsu,“ izjavio je.

Dubrovčanin je prokomentirao kako su stanovnici iz Nairobija u strahu zbog napada.

 

„ Iz Nairobi sam otišao jučer za Ruandu i sve je bilo prazno na putu do aerodroma, a to je baš čudno za grad od 4 mil stanovnika. Svi su u strahu, ali to se normalizira za par dana jer teroristički napadi u Keniji nisu iznimka,“ kazao je Vuković koji naglašava kako su posebno zabrinuti zbog novog terorističkog napada jer su ih oni uvelike nazadovali po pitanju turizma.

Anja Vlašić

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest