/* */

OBAVIJEST IZ SANITATA Kreće zaprašivanje komaraca, evo rasporeda!

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Sanitat Dubrovnik uputio je obavijest koju prenosimo u cijelosti.

Obavještavaju se građani Grada Dubrovnika da će tvrtka Sanitat Dubrovnik d.o.o. započeti s adulticidnim tretmanima suzbijanja komaraca na području Grada Dubrovnika. Adulticidno suzbijanje komaraca provodit će se sa zemlje, primjenom uređaja za hladno ULV zamagljivanje, s vozila u pokretu.  

S početkom 4. srpnja u ranim jutarnjim satima (od 1.00 sat pa nadalje) zamagljivanjem će se obuhvatiti gradska i šira gradska područja prema sljedećem redoslijedu:

1. Gruž, Kantafig, Šipčine, Nuncijata.

2. Lapad 1 dio (  Batala  – Babin kuk – Uvala lapad)

3. Lapad 2. dio ( Montovjerna, Gorica Sv. Vlaha, Medarevo)

4. Ploče, Sv. Jakov, Pile, Susjepan, Čajkovići, Knežica, Šumet

5. Ada - otočić Blato, Nova Mokošica, Prijevor, Dračevo selo, obala uz Omblu, Komolac, Rožat.

6. Stara Mokošica, Lozica, Štikovica, Zaton Veliki i Zaton Mali

Molimo građane da se ne zadržavaju (bez prijeke potrebe) na otvorenome na područjima provedbe u vrijeme suzbijanja. Pčelare molimo da zaštite pčele za vrijeme trajanja zaprašivanja. 

Za suzbijanje će se koristiti insekticid propisno registriran i dopušten za tu namjenu, rješenjem Ministarstva zdravlja za primjenu u Republici Hrvatskoj. 

U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika tijekom planiranog vremena provedbe, tretmani će se odgoditi, a o svakoj promjeni pravovremeno ćemo obavijestiti javnost.

Popularni Članci