Umro je Mladen Barbarić, Pegula iz Velog mista
Preminuo je hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac Mladen Barbarić, kojeg će publika najviše pamtiti po ulozi Pegule u kultnoj seriji Velo misto.
Barbarić je tijekom karijere ostvario brojne uloge, no lik simpatičnog splitskog osobenjaka donio mu je trajnu prepoznatljivost kod najšire publike.
Mladen Barbarić rođen je 1953. godine u Kičevu u Makedoniji. Tijekom svoje karijere ostvario je niz uloga na televiziji, filmu i u kazalištu.
Široj javnosti najviše se urezao u pamćenje kao Pegula, jedan od glavnih likova Smojina Velog mista početkom 80-ih godina. Pojavio se i u drugim televizijskim projektima poput serija Boško Buha i Dva drugara.
Na filmskom platnu ostvario je zapažene uloge, među kojima se izdvajaju Snohvatice, Bila jednom ljubav jedna, Oružje od mora te Dvoboj za južnu prugu.