Grad

VLAHUŠIĆ PORUČIO UZ TRADICIONALNU KOLENDU 'Vidimo se dogodine na istom mjestu!' (FOTO/VIDEO)

dubrovackidnevnik.hr

24.12.2016.

12:45:20

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
foto: Tea Stjepović
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

Kolendari folklornog ansambla Linđo i Gradske glazbe Dubrovnik, uz predstavnike nekoliko kulturno-umjetničkih društava i brojne građane, danas su pred Gradskom vijećnicom točno u podne izveli tradicionalnu dubrovačku kolendu. 

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Andro Vlahušić nazdravio je Badnji dan te  je prigodnim govorom svim građanima uputio najljepše želje za Božić. Govor gradonačelnika donosimo u cijelosti: 

„Puče dubrovački, cijenjene gospođe i gospari, dragi prijatelji i dragi posjetitelji, snaga Dubrovnika počiva u njegovoj tradiciji, u zvonima Mara i bara, u svetome Vlahu, Linđu, svemu što baštinimo.

Ali najveća snaga su ljudi ovog Grada, ljudi koji u svakom trenutku znaju odgovoriti na svoj dubrovački način; mudar, staložen, miran i prkosan, pun osmijeha i razumijevanja za druge, a vrijeme Božića najljepše vrijeme u godini kada svatko od nas pokaže dobrotu u svome srcu.

Puno toga lijepoga je ove godine napravljeno, ali najljepše od svega su ljudi koji šeću svojim gradom, svojim Stradunom i vesele se. Želim Vam svima sretan Božić i vidimo se dogodine u isto vrijeme na istom mjestu.“ 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest