/* */

Vlahušić o prosvjedu zbog Marine Frape i Pašalića: Vlada je sve mogla ispraviti, ali iz nekog razloga nije

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Goran Mratinović

Stanovnici Lapadske obale organiziraju prosvjed ispred ulaza u Pašalićevu marinu Frappu. Gradonačelnik Mato Franković najavio je kako će doći na prosvjed sa suradnicima, kao i predstavnici oporbene opcije 'Srđ je Grad'. 

"Razumijem stanovnike Lapadske obale i njihov strah od zaustavljanja radova. Imamo intestitora koji tvrdi da je za izgradnju Lapadske obale, ali sve čini da zaustavi te radove kako bi ušićario par parking mjesta. Tražio je njih 30 od ukupno 107 mjesta. To bi značilo da bi ta parking mjesta morali oduzeti stanovnicima Lapadske obale što nije uredu. Radovi su se dobro zahuktali, ali svako malo netko dođe i kontinurano zaustavlja te radove. On bi trebao imati osjećaj prema svojim susjedima, ali uporno radi kontra javnog projekta," komentirao je Franković aludirajući tako na Franja Pašalića, vlasnika marine Frapa. 

Za komentar na prosvjed pitali smo gradskog vijećnika Andra Vlahušića koji je kao bivši gradonačelnik također upoznat s problematikom oko marine. 

"Nisu krivi ni Grad ni Pašalić, kriva je Vlada. Pašalić je dobio koncesijsko odobrenje kojim se ušlo u prostor koji pripada Gradu. Vlada je to mogla ispraviti, ali iz nekog njenog razloga nije. Istina je da je Gradu potrebna komercijalna marina, šteta što je Pašalić ne puni onako kako puni onu u Rogoznici... U svakom slučaju, trebalo bi u Grad pozvati Vladu, bez nasilja, ucijena i sl., nego sasvim mirno porazgovarati i pronaći rješenje. Ni Pašalić iz nekog razloga nikada nije rekao u čemu je problem i što bi htio," prokomentirao je Vlahušić. 

ibm

Popularni Članci