Više od pola milijuna putnika prošlo kroz Zračnu luku Ruđera Boškovića u kolovozu

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Goran Mratinović/DD

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, u kolovozu 2025. godine u hrvatskim je zračnim lukama zabilježeno ukupno 2,32 milijuna putnika, što je porast od 6,0 posto u odnosu na kolovoz prethodne godine, kada je prevezeno 2,19 milijuna putnika.

Najprometnija je i ovoga puta bila Zračna luka Split, s ukupno 758 tisuća putnika, čime je zabilježen rast od 4,7 posto u usporedbi s istim mjesecom lani. Slijedi Zračna luka Dubrovnik, kroz koju je u kolovozu prošlo 542 tisuće putnika, što predstavlja porast od 2,4 posto. Na trećem mjestu je Zračna luka Zagreb, s 488 tisuća putnika, odnosno 11,6 posto više nego u kolovozu 2024.

Najveći međunarodni putnički promet ostvaren je s zračnim lukama Njemačke - ukupno 414 tisuća putnika, što je 5,9 posto više nego prethodne godine. Slijede zračne luke Ujedinjene Kraljevine s 363 tisuće putnika (+1,2 posto) te zračne luke Francuske, koje su zabilježile pad prometa od 2,2 posto, s ukupno 192 tisuće putnika.

Ukupan broj slijetanja i polijetanja u kolovozu iznosio je 21.479, što je rast od 3,4 posto u odnosu na kolovoz 2024. godine. S druge strane, teretni promet bilježi pad, u kolovozu je prevezeno 732 tone tereta, što je 21,5 posto manje u odnosu na isti mjesec prošle godine, kada je promet iznosio 932 tone.

U razdoblju od siječnja do kolovoza 2025., hrvatske su zračne luke ukupno zabilježile 103,3 tisuće slijetanja i polijetanja - 4,6 posto više nego u istom razdoblju 2024. Ukupan broj putnika u tom je razdoblju dosegao 10,02 milijuna, što predstavlja rast od 6,6 posto. Istovremeno, ukupan promet tereta pao je za 10,7 posto i iznosio je 6,5 tisuća tona.

Popularni Članci