Grad

U Jadranskom moru pojavile se opasne meduze

dubrovackidnevnik.hr

04.06.2013.

12:45:35

Globalno prevelik izlov ribe prouzrokovao je prorijeđenje brojnih ribljih vrsta koje se hrane planktonima, stoga su meduze zauzele njihovo mjesto u hranidbenom lancu, i u tom se izobilju hrane sve više razmnožavaju.

U Jadranu je, kažu, pad ribljeg fonda zabilježen i prije dvadesetak do 30 godina, kad je ovuda, doslovno, žarila i palila Pelagia noctiluca, meduza svijetloljubičaste boje. U jednoj godini, na područjima na kojima je učestalost ove vrste povećana, Pelagia noctiluca opeći može i nekoliko desetaka tisuća kupača.

 

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest