Grad

U dubrovačkom zatvoru počeo program hagioterapije

dubrovackidnevnik.hr

14.05.2014.

10:15:50

Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike
Opis slike

U suradnji Caritasa Dubrovačke biskupije, Centra za hagioterapiju iz Splita i Zatvora u Dubrovniku u utorak, 13. svibnja održan je prvi hagioterapijski susret u dubrovačkom zatvoru čime je započelo provođenje hagioterapijskog programa i među zatvorenicima u Dubrovniku. Naime, suradnja hagioterapijskih centar sa zatvorima u Hrvatskoj je već uobičajena, i programi hagioterapije provode se, uz druge programe, u nekoliko zatvora u Hrvatskoj.

Kako nam je rekla voditeljica splitskog hagioterapijskog centra profesorica Ana Perišić jedna od temeljnih djelatnosti hagioterapijskog centra je rad s osobama s margina društva, s osobama s poremećajima u ponašanju kao i onima koji su u ovisnostima. U hagioterapiji počinjenje kaznenog djela se shvaća kao posljedica narušenog sustava vrijednosti kako osobe prema samoj sebi tako i narušenog suodnosa s drugima. „Vratiti čovjeka njegovom dostojanstvu, pomoći mu da oprosti osobama koje su ga povrijedile i traži oproštenja od onih koje su oni povrijedili, pretpostavka je za novi početak. Nakon niza hagioterapijskih susreta zatvorenika se osposobljava da prihvati svoju vrijednost i razvija se u skladu sa svojim originalnim sposobnostima.“

Upravitelj zatvora Zlatko Karačić u susretu s ravnateljem dubrovačkog Caritasa don Robertom Ćibarićem i hagioterapeutkinjom Perišić izrazio je zadovoljstvo zbog početka ovog programa i u dubrovačkom zatvoru, a koji može biti od pomoći korisnicima koji se odluče za sudjelovanje.

Angelina Tadić

Dojavi vijest

Vidjeli ste neki događaj za kojeg smatrate da je vrijedan objave na Dubrovačkom dnevniku? Javite nam se s povjerenjem.

Dojavi vijest