Turistička ponuda Dubrovnika kao 'King's Landinga' predstavljena u dnevniku Metro Xpress

Autor: dubrovackidnevnik.hr

Prošlog tjedna Dubrovnik se predstavio u glavnom gradu Danske – Kopenhagenu, putem poslovne raidonice i prezentacije za danske novinare. Dvadeset i osam predstavnika medija s pozornošću je popratilo informacije o turističkoj ponudi Dubrovnika, posebno u svjetlu činjenice da je naš grad trenutno najvažnija lokacija za snimanje serijala 'Igra prijestolja'. 

Prvi neposredni učinak susreta s danskim novinarima i infomiranju tamošnje javnosti od strane PR agencije 'Ehrenberg Kommunikation'  koja je angažiran od strane HTZ–a za promociju turizma Hrvatske, u najvećim danskim besplatnim novinama Metro Xpress objavljen je tekst o Dubrovniku.

Riječ je o izdanju koje na dnevnoj bazi ima 500 000 jedinstvenih čitatelja u tisku i 850 000 jedinstvenih čitatelja online svakog tjedna. Vijest o Dubrovniku objavljena je u tiskanom izdanju, kao i online (http://www.mx.dk/livsstil/rejser/story/18722875).

Uvođenjem izravnih avio–linija iz Kopenhagena kompanija SAS i Norwegian Air Shuttle očekuje se daljnje povećanje dolazaka danskih turista koji su lani ostvarili rezultate za pedeset posto bolje nego u 2012. godini, ukupno ih je u Dubrovniku boravilo oko 4300 s ostvarenjem od gotovo 20 tisuća noćenja.

Napisi u medijima, te kativnosti usmjerene  prema tour-operatorima i putničkim agentima zaisgurno će doprinijeti boljem poznavanju Hrvatske i Dubrovnika kao turističkih odredišta u Danskoj, u kojoj smo još uvijek relativno nepoznati.

Popularni Članci